Termálne pramene boli objavené v 7. storočí. Analýza ukázala,že dažďová voda z hôr Graukogel a Huttenkogel vo výške cca. 1800m presakuje do spodných vôd,akumuláciou v hĺbke 2000 m sa zahreje pod zemou a vystupuje opäť v Bad Gasteine v oblasti Badberg v nadmorskej výške asi 1000m. K dispozícii je 18 rôznych prameňov,ktoré majú výdatnosť piatich milionov litrov denne.
Termálna voda je ľahko mineralizovaná, obsahuje radón a má teplotu 44­47 °C.

Gasteinská Radónová štôlňa (Tel.:06434 3753­0)

Skutočnou inšpiráciou k banskej činnosti na vrchu Radhausberg bolo zlato.Obyvatelia Gasteinu chceli pred 50 rokmi preverit možný výskyt tohoto vzácneho kovu (zlato sa nenašlo)avšak pri hĺbení štôlne našli niečo ovela cennejšie: liečivú silu. Potom čo strávite čo i len chvílu vo vnútri, začnete cítiť pozitívne účinky na telo, myseľ i ducha. Liečebná štôlňa je vhodná pre liečbu príznakov choroby,ale aj na prevenciu a posilnenie imunitného systému.Návštevníci sú prepravovaný do 2,5 km hĺbky, modernými vlakovými súpravami.

Jedinečná a svetoznáma liečivá klíma

Zvýšená hladina radónu (4,5 nanocuries na liter vzduchu v štôlni) teplý a vlhký vzduch (teploty v rozmedzí 37 – 41,5 °C, relatívna vlhkosť vzduchu 70 až takmer 100%) zaručujú ideálne podmienky pre speleoterapiu ( vzduch je veľmi čistý,bez prachu a alergénov, nízke hladiny baktérií, množstvo liečivých aerosolov a iónov)

Aké ochorenia možno liečiť?
Problémy zápalových a reumatických chorôb jako je Bechterowa choroba, chronická polyartritída
Degerenované a deformované kĺbové ochorenia (artróza,spondylóza,osteochondróza)
Neuralgia,chronické bolesti
Dlhodobé problémy muskulo­skeletálneho systému v dôsledku športových úrazov a nehôd
Ďalej sú vynikajúce liečivé vyhliadky na ochorenia dýchacích ciest, ako je bronchiálna astma, chronická bronchitída, sinus zápalu a alergie, ako sú senná nádcha.

Bad Gastein termálne a kúpeľné centrum (tel. 06434 2711)

Ponúka regeneráciu, preventívne terapie a fitness pod lekárskym dohľadom. Liečivá sila termálnej vody Gastein, ktorá pramení z hory 44­47 ° C z 18 rôznych prameňov sa používa na liečbu
mnohých ťažkostí.

Balneoterapia ­ procedúra zahŕňa termálnu vaňu, termálnu podvodnú terapiu, inhaláciu, tepelné aj tepelné­orálne zavlažovanie.
V oblasti fyzickej terapie v rozmedzí od liečebnej gymnastiky až elektroliečby a terapiu chladom.
Celotelové masáže, lymfodrenáže, masáž spojivového tkaniva, masáž nôh a reflexných zón.

Gastein parný kúpeľ (Tel. 06434 6127)

Špecialitou Bad Gasteinu sú malé, radónové termálne parné kúpele,ktoré sa nachádzajú v centre obce. Para z termálnej vody je odvádzaná priamo do parnej vane prostredníctvom systému šácht
zhora studne IX (Alžbetin prameň). Kúpeľná terapia ­ pacient strávi asi 20 minút v pare .Terapeutický princíp je intenzívna absorpcia radónu, ktorá môže byť vykonaná bez stresu, do obehového systému a bez hydrostatického tlaku .Do ponukových balíčkov patrí:

radónovo termálny parný kúpeľ, lekárska športová masáž, masáž reflexných zón, masáž spojivového tkaniva, liečebná gymnastika, lymfodrenáž, oxygenoterapia, prírodná kozmetika, bahenné a
hayflower balíčky, aróma energetická masáž, Shiatsu a terapia Tuina. Terapie v Radónových parný kúpeľoch v Bad Gasteine je zotavovňa, zariadenie s kvalifikovaný zdravotníckym personálom a je hradená zdravotnou poisťovňou v Rakúsku. Termálny parný kúpeľ je vhodný najmä pre osoby s nízkou úrovňou tolerancie na stres. Doba kúpania, ako aj teploty (32,5 ° C ­ 41,5 ° C), môžu byť prispôsobené tak, aby vyhovovali požiadavkám jednotlivcov.

Gastein ­ termálne kúpele v skalách (tel 06434 2223).

Otvorený v októbri 2004 po rozsiahlej rekonštrukcii. Objavte toto vzrušujúce a relaxačné centrum, zasadené v horách Gasteinu ­ termálne dobrodružstvo pre všetky vaše zmysly čaká, s 1000 m2 vodnej plochy, pri teplote 24 ° C ­ 32 ° C. Nový ERLEBNISTHERME má rad atraktívnych prvkov ­ ako napríklad prietokový kanál, 70 metrov dlhá vodná šmykľavka, bazén pre deti a skalné jaskyne. Vonkajšie AUSSENTHERME je športový a relaxačný bazén, rovnako ako rozprávkový detský bazén ­ to všetko je obklopené fantastickým panoramatickým výhľadom. Športový fanúšikovia môžu budovať svoju vytrvalosť a svaly vo FITNESSZONE ­ tam, kde sú state­of­the­art zariadenia.
Vrcholom Felsentherme je PANORAMA­WELLNESS­ZONE, v ktorom je k dispozícii sauna, parný kúpeľ, solárium, nudistická oblasť, laconium, juice bar, panoramatická odpočiváreň, masáže a nudistická terasa.

WELLNESS­RESTAURANT­Felsentherme ­ tu sa podávajú pokrmy s wellness tématikou ­, ale aj tradičné jedlá rakúskej a medzinárodnej kuchyne.

Ako nás nájdete

location