Leto v alpách je jedinečný prírodný zážitok. Pešia turistika v národnom parku Hohe Tauern, horská

turistika, jazda na bicykli, jazda na horskom bicykli, jazda na koni, alebo len tak na prechádzku.

Objavte neobmedzené možnosti leta v Bad Gasteine. Existuje mnoho miest,kde sa turisti môžu zastaviť,aby ochutnali, zakúpili čerstvé domáce pochúťky.

Národný park Hohe Tauern je najväčšia prírodná rezervácia  v Alpách.

Národný park Hohe Tauern sa nachádza v samom srdci rakúskych Álp – o rozlohe 1800 km2 je druhou najväčšou v Európe.

Je to jedna z posledných zásob významnej veľkosti pre flóru a faunu. Niektoré ohrozené druhy biotopov,boli schopné prežiť len v parku Hohe Tauern. Príroda sa tu ukazuje v jej najkrajšej podobe: od najvyššej hory Rakúska, rozsiahle ľadovce,alpské lúky,skaly a vodopády – v harmonickom spojení s krajinou a starovekých kultúr tvarovaných minulými storočiami. Národný park je bezpochyby jedným z najúžasnejším miestom na zemi, je rajom pre všetkých – presne tam, kde bije srdce prírody ! Pestré kvety zdobia okolie vyznačených turistických chodníkov. Trasy sú odstupňované a dobre značené podľa obtiažnosti od jednoduchých pre rodiny s deťmi až po náročné pre vysokohorskú turistiku.Ak nemáte chuť chodiť po horách,môžete využiť pohodlie vlekov z ktorých sa budete kochať nádhernými pohľadmi do údolia.

Jazda na bicykli a na horských bicykloch.

Horský cyklisti a cyklisti sú vždy veľmi vítaný. Infraštruktúra bola vytvorená špecialne pre nich.

Bicykle si je možné požičať v športových obchodoch. Cyklistická trasa údolím Gastein je pre rodiny s deťmi a pre rekreačných cyklistov. Trasa nadväzuje na okruh po niekoľkých očarujúcich a málo používaných cestách.Dĺžka 30 alebo 60 km. Výškový rozdiel 370m.Začína v Böcksteine (1100m), trasa vedie pozdĺž údolím Gastein na Klammstein (730m), kde sa cyklisti môžu napojiť

na cyklotrasu Tauern cez údolie Salzach.

 

Golf na 18 jamkovom ihrisku ( Tel.:06434 2775)

 

Absolútne golfové nebo v Alpách, priamo v údolí Bad Gastein (Bad Bruck), obklopené očarujúcou

krajinou. Zabehnutý Gastein Golf Club má 18 jamkové ihrisko,ktoré je harmonicky vsadené do prirodzeného prostredia údolia.Club ponúka ochutnávky, voľné kurzy pre začiatočníkov tak aj pre pokročilých. Loptičky použité pri výučbe začiatočníkov sú dodávané clubom.

 

V Gasteine sú k dispozícii aj tenisové kurty, či už vonkajšie alebo aj kryté .

Ako nás nájdete

location