Rôznorodosť zjazdových dráh je heslom pre oblasť - lyžovanie a carving v Gasteine

Lyžiari a snowbordisti si prichádzajú na svoje v tejto lyžiarskej oblasti s prevýšením do 2700 m.n.m., selektívna hĺbka snehu ako aj výška kopcov, Carving - dráhy / v Sportgasteine / a nekonečné voľné jazdy sú pre skutočných vášnivých lyžiarov. Na upravenej dráhe dĺžky 201 km si nájdu svoje potešenie ako začiatočníci, tak ak aj profesionáli, s perfektnými podmienkami s rozličným stupňom náročnosti : 60 km ľahkej , 117 km stredne-ťažkej a 24 km ťažkej dráhy. 

Na výber sú lyžiarske spojenia bez prerušenia Stubnerkogel-Angertal-Schlossalm, svetoznámy vrch Graukogel a alpský Sportgastein. Optimálna výšková poloha veľkoplošných snehových zariadení zabezpečuje snehové podmienky a istotu od konca novembra do konca apríla.

Gastein zabezpečuje kvalifikované lyžiarske školy, v ktorých je postarané o záujemcov od začiatočníkov až po profesionálov. V detských lyžiarskych škôlkach , skupinách dospelých ako aj jednotlivcov na zlepšenie si techniky lyžovania sa s radosťou postarajú vyškolení učitelia lyžovania. V prípadnom záujme o ľubovolný lyžiarsky druh športu - jeho vyskúšaniu, môžete využiť ponuku lyžiarskych požičovní ako aj odborných lyžiarskych obchodov.

Jedným z príjemných druhov športov na čo najzdravšiu formu pohybu sa ponúka beh na bežkách. Beh na bežkách vám poskytne príležitosť zistiť, s akou radosťou ho môžete prevádzať. Lyžovanie po kvalitne preparovaných stopách a bežiacich dráhach je skutočným rajom pre bežcov na bežkách. Tento severský druh športu, ako aj zimné prechádzky - túry, poskytuje jedno z najkrajších miest dovolenkového regiónu. V Sportgasteine je garantovaná radosť a zábava z bežkovania až do jari: a to na zaistenej snehovej bežeckej stope až vo výške 1 600 m.n.m. Najvätším zážitkom je osvetlená bežecká stopa v Böcksteine, ktorá je v prevádzke do 21.30 hodiny.

K ešte bližšiemu kontaktu s prírodou poslúži tzv. snehová turistika, ako aj sánkarske túry údolím Bellevue. Sánkarska dráha je 2,5 km dlhá a v noci osvetlená. Na vrch vedie sedačková lanovka.

V bad Gasteine je k dispozícii klzisko prírodného charakteru.

Ako nás nájdete

location